Dwa dni zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Polski za nami. W trzeciej kolejce o awans do strefy medalowanej liczyły się niemal wszystkie zespoły. W drugiej połowie dnia licznik z bramkami zamknął się na liczbie 88 co dało w 3. kolejce 27 bramek.

Kto z kim o medale? Faza grupowa Mistrzostw Polski za nami
[foto. Sebastian Godyla /mecz Astoria Szczerców Junior - Beniaminek Profbud Krosno

W niedzielnych ćwierćfinałach zameldowały się: obrońca tytułu mistrzowskiego, Sparta Miejska Górka, UKS SMS Łódź, 1. KS Ślęza Wrocław, Beniaminek Profbud Krosno, Polonia Tychy, FSA Kraków, Czarni Sosnowiec oraz Tęcza SISU Bydgoszcz

Pary 1/4 finału znajdą państwo wraz z godzinami, na końcu artykułu. Zachęcamy jednak do zapoznania się z tym co działo sie w poszczególnych spotkaniach 3. kolejki grupowej.

Grupa A

Sparta Miejska Górka – Diamenty Jodłowa 4:0

Trzecią kolejkę rozpoczęliśmy od strzeleckiej kanonady obrońców tytułu. Sparta Miejska Górka na 5 minut przed końcem spotkania prowadziła aż 4:0. I nic nie wskazywało na to że mają się w walce o medale zatrzymać. Debiutujące w Mistrzostwach Polski Diamenty Jodłowa nie dały rady awansować, choć rano wszystko było możliwe.

UKS SMS Łódź – Unia Komax Opole / UKKS Katowice 3:3

Pobudzone od rana połączone siły Opola i Katowic, po wczorajszej zasłonie dymnej dziś zagrał dwa równe spotkania i grają jutro o medale. Już po pierwszych 10. minutach było 3:1 i trenerzy Minkiewicz oraz Nawrocki musieli studzić zapewne głowy swoich podopiecznych. Zgoła inna rozmowa zapewne była po stornie łódzkiej. Najważniejsze że zdała egzamin i na 5 minut przed końcem spotkania ponownie był remis, premiujący awansem właśnie łódzki SMS.

Grupa B

1 KS Ślęza Wrocław – AP ORLEN Gdańsk 1:0

Jedno z wolniejszych spotkań tego turnieju. Ślęza, której do awansu wystarczał remis, grała tak 0:0 ją urządzało, a przecież margines błędu był ogromny. W końcowym efekcie udało się wygrać i dołączyć do Beniaminka Profbud Krosno w fazie ćwierćfinałowej.

Astoria Szczerców Junior – Beniaminek Profbud Krosno 2:1

Wiktoria Fraszek oraz Wiktoria Mikołajczyk przy wybuchu euforii na trybunach dały solidne pokłady energii wszystkim kibicom. Skazywany na pożarcie gospodarz turniej zawiesił maksymalnie wysoko poprzeczkę swoim rywalkom, których celowniki ewidentnie się rozregulowały. Beniaminek odpowiedział w końcówce spotkania golem, ale to było wszystko na co było stać ekipę z Podkarpacia, która mimo porażki awansowała dalej.

Grupa C

Włókniarz Białystok – TS Iskra Tarnów 1:3

Po golu Gabrieieli Gierasimiuk, Włókniarz długo prowadził. Choć aby liczyć się w walce o awans musiał pokonać bardzo wysoko Iskrę. Szybkie tempo meczu spowodowało że więcej sił i zimnej krwi zachowały zawodniczki z Małopolski. Za sprawą dwóch goli Karoliny Najberek oraz bramce Blanki Zajać tarnowska ekipa musiał oglądać mecz kolejny i liczyć dobry ukłąd wyniku. Ten jednak nie był przychylny i mimo zwycięstwa wobec „małej tabelki” Iskra odpadła z turnieju.

FSA Kraków – Polonia Tychy 1:2

Kolejny zacięty mecz, szybkie tempo i gole, które dały eksplozje radości. Najpierw dwukrotnie cieszyły się tyszanki i ich kibice. Swoje gole strzeliła Zofia Świtała oraz Nadia Szczukowska. Wynik 2:0 eliminował FSA z dalszych rozgrywek. Wtedy do akcji wkroczyła Liwia Prochwicz, której bramka uradowała kibiców FSA. Po końcowym gwizdku do gry weszłą matematyka, dające pierwsze miejsce tyskiej ekipie i drugie krakowskiej.

Grupa D

Diamonds Academy – Jantar Ostrołęka 4:0

Kolejny mecz z cyklu „trzeba wygrać” i umieć potwornie matematykę. Dwa gole Oliwii Sanetas, bramki Magdaleny Kubo oraz Wiktorii Mozdrzewskiej to nadal może być mało… Tęcza w kolejnym spotkaniu musi wygrać trzeba bramkami by wyrzucić Czarne kosztem Diamonds Academy. Na te chwile „słodko gorzkie zwycięstwo” po dobrej, szybkiej grze ekipy ze stolicy.

Tęcza SISU Bydgoszcz – KKS Czarni Sosnowiec 2:0

Szybki gol Tęczy, już w 50 sekundzie ustawił lekko spotkanie. Dodatkowo nie krzywdził żadnej z drużyn. Choć optycznie to ekipa z województwa Kujawsko-Pomorskiego prowadziła grę. W 12. minucie akcje golem, który dawał pierwsze miejsce w tabeli kosztem sosnowieckiej Lokomotywy. Na około 120 sekund przed końcem ekipa z Sosnowca złapała kontakt w postaci bramki, co przywróciło poprzedni stan tabeli w tej grupie. Na więcej brakło czasu.

Jutrzejszy dzień otworzy spotkanie Sparty Miejska Górka z Beniaminkiem Profbud Krosno. Mecz o godzinie 9.00