Już początek dnia mocno nas rozbudził. Najpierw gola zdobyła Unia Komax Opole/UKKS Katowice. Później do głosu doszły futsalistki Diamentu Jodłowa. Gola otwierającego drugi dzień zmagań zdobyła Nicola Gałuszka. Ogółem w drugiej kolejce padło 29 bramek. Znamy też ekipy które mogą już pakować się do domu.

Są pewni awansu i pewni powrotu do domu. Za nami druga kolejka MMP
[foto. Michał Dudek / mecz Polonia Tychy - Iskra Tarnów

Po drugiej kolejce Młodzieżowych Mistrzostw Polski pewne awansu do dalszych gier są: Beniaminek Profbud Krosno oraz KKS Czarni Sosnowiec. Na tym etapie rozgrywek już tylko mecze o honor zagrają Włókniarz Białystok oraz Jantar Ostrołęka. W pozostałych meczach będziemy mieli walkę o możliwość gier w niedziele.

Grupa A

Unia Komax Opole/UKKS Katowice – Diamenty Jodłowa 4:3

Mecz pełen emocji już od początku. Szybki gol ekipy opolsko-śląskiej zmotywował do działa ekipę Diamentów. Ta strzeliła dwa gole, ale prowadzenia nie utrzymała. Końcówka spotkania to istny rollercoster. Kiedy na tablicy było 4:2 i 180 sekund do końca, mocnego przebudzenia doznały piłkarki z podkarpacia. Strzeliły gola kontaktowego, i mocno pracowały na bramkę wyrównującą, ale brakło już czasu. łączona ekipa opolsko-śląska przedłużyła swoje szanse na awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

UKS SMS Łódź – Sparta Miejska Górka 3:0

Mecz ułożył się po myśli SMSu Łodź. Szybko strzelona bramka, dodała wiary w dobry wynik z broniącą tytuły Spartą. Do przerwy podopieczne Wioli Miozio prowadziły 2:0, a po przerwie dołożył kolejnego gola. W tym meczu także sporo pracy (głownie słownej) mieli sędziowie, którzy raz po raz upominali zawodniczki o mocne granie rękami w defensywie. Wynik tego spotkania powoduje że wszystkie ekipy mają trzy punkty, i do ostatniego gwizdka 3. kolejki będzie walka o możliwość gry w niedziele.

Grupa B

Beniaminek Profbud Krosno – AP ORLEN Gdańsk 1:0

Wyrównane spotkanie, toczone trochę w jakby przyjaznej atmosferze. Wyjściowa sytuacja obu ekip była dobra, przez co długo trwało badanie swoich sił. 18 minut i 50 sekund dokładanie trwało sprawdzanie swoich możliwości, to właśnie wtedy podkarpacka ekipa strzeliła gola. Zakończony mecz dał już pewny awans Beniaminkowi do ćwierćfinału w niedziele. Gola na ważne 3. punkty dobyła Amelia Polak.

Astoria Szczerców Junior – 1.KS Ślęza Wrocław 0:2

Raptem 43. sekund potrzebowały Dolnoślązaczki do objęcia prowadzenia. Za sprawą Leny Łapierajskiej Ślęza mogła wrócić do gry i walki o fazę Play Off. Do końca spotkania Ślęza dołożyła kolejnego gola i w tej grupie niczego jeszcze pewni być nie możemy.

Grupa C

KKS Polonia Tychy – TS Iskra Tarnów 0:1

Chyba najlepszy mecz jaki zobaczyliśmy na turnieju. Walczące na parkiecie zespoły wspierane przez kibiców dostarczyły tyle emocji, że można obdzielić nimi cały turniej. W efekcie końcowym, gol dla Iskry Tarnów, który przedłuża walkę ekipy z małopolski o końcowy triumf. Gola na wagę zwycięstwa zdobyła Olga Wulkowicz.

FSA Kraków – Włókniarz Białystok 4:1

Szybkie dwa gola napędziły krakowianki. W pełni kontrolowały mecz, choć dały sobie wbić gola. Choć Włókniarz już pozostał bez szans na awans, w ostatniej kolejce grupy C, będzie rozdawał karty o awans. Warto też odnotować że w tym meczu padła bramka nr 50, oraz 51 tegorocznego turnieju.

Grupa D

KKS Czarni Sosnowiec – Jantar Ostrołęka 4:1

Czarni Sosnowiec szybko objęły prowadzenie. Jantar mimo ambicji nie był wstanie doskoczyć do rywala. W drugą część gry ponownie lepiej weszły piłkarki Kamila Batóga. Gol w pierwszych sekundach po przerwie ustawił mecz. Waleczne piłkarki z woj. Mazowieckiego nawiązał kontakt na siedem minut przed końcem spotkania. Podopiecznym Julii Kupis momentami pomagało szczęście, a czasami rozregulowany sosnowieckie strzelby.

Tęcza SISU Bydgoszcz – Diamonds Academy 2:3

Ostatni mecz 2. kolejki upłynął pod znakiem walki. Tęcz wygrywając mecz mogła zapewnić sobie grę w niedzielnej fazie turnieju, i to one głównie zagrażały bramce rywalek. Ale czego nie da się zrobić mając swoje szanse, robi rywal na 32 sekundy przed końcową syreną pierwszej połowy. W drugiej odsłonie przycisnęły bydgoszczanki, doprowadziły do remisu, ale jeszcze w tej samej minucie straciły gola. Fenomenalny strzał Oliwii Sanetas znalazł drogę do bramki. Tym zwycięstwem warszawska akademia przedłużyła swoje szanse na awans do niedzielnej części turnieju.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.