Trzy tytuły mistrzyń Polski. Po dwa srebra i brązy mistrzostw Polski. Dwa Puchary Polski. Cztery złota, dwa srebra i brąz w Akademickich Mistrzostwach Polski. Czołowa drużyna reprezentująca nas w Akademickich Mistrzostwach Europy. Występy w futsalowej Ligi Mistrzyń. AZS UAM Poznań, to nasz dzisiejszy bohater.

Rewolucja w UAM – ie

To będzie coś nowego w Poznaniu. Przed każdym sezonem futsalowym ekipa z Wielkopolski stawiana była w gronie faworytów, jeśli nie złota to przynajmniej miejsca na podium. Obecna reforma rozgrywek, do tego awanse Lecha UAM do pierwszej a Juny Trans do drugiej ligi (dziewczyny „futsalowe” są podzielone prawie po połowie między te dwa kluby) sprawiły, że klub UAM dalej chce być w stawce o medale na hali, ale nie kosztem zdrowia dziewczyn. Nikt w Poznaniu nie chce dopuścić do sytuacji z poprzedniego sezonu, gdy dziewczynom z Lecha UAM i Juny Trans rywalki utrudniły, nazwijmy rzecz po imieniu, występ w Final Four mistrzostw Polski, nie zgadzając się na przełożenie meczów ligowych. Efektem tego była sytuacja, gdy zawodniczki futsalowe rano grały mecze na trawie a potem pokonały kilkaset kilometrów by wieczorem rozegrać półfinał FF. Swoją drogą gdzie jest ta słynna solidarność w kobiecej piłce nożnej…

Do sedna. UAM chce utrzymać poziom. Idąć śladem KU AZS UJ Kraków, który w miarę podzielił kadry i stara się złapać sukcesy na trawie i hali bez poświęcania jednej z dyscyplin. UAM chce także poszukać dziewczyn nowych, dać zespołowi świeżej krwi. Wszyscy w Poznaniu mają świadomość że zbliżający się sezon będzie trudny i przejściowy. Ale idea jest taka, by zachować tradycję futsalową w stolicy Wielkopolski, z której jest słynna. O sile nowego UAM stanowić będą, między innymi: młoda, dobrze rokująca, Zuzanna Krystkowiak oraz jedne z najbardziej doświadczonych zawodniczek w lidze Paula Fronczak i Monika Skowrońska.

Treningi otwarte, szukające kandydatek do gry w UAM, odbędą się 30. go i 31. go sierpnia. Zawsze o godzinie 20:00. Zainteresowane zawodniczki więcej informacji mogą uzyskać, pisząc mail na adres futsal@amu.edu.pl lub pod numerem telefonu 603777442. Cytując rapującego Ruska: „Jazda UAM”.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Podobają Ci się nasze artykuły ? Postaw mi kawę na buycoffee.to
Będziemy wdzięczni i jeszcze bardziej zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie, rozpowszechnianie lub inne wykorzystanie bez zgody autora jest zabronione. Zasady przedruków określa regulamin.

Fan kobiecego sportu. Blisko dwie dekady w kobiecym szczypiorniaku. Ponad dekadę w kobiecej kopanej. Lojalny dla swoich. Wrzód wiadomo gdzie, gdy słabszym dzieje się krzywda.