Marcin Kasprowicz to jeden z bardziej zapracowanych selekcjonerów w PZPN. Na widok jego kilometrówek i delegacji księgowe przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 7 dostają palpitacji. Zjeżdża Polskę wzdłuż, wszerz i czasami w poprzek. W sobotę, 4-go sierpnia był we Wrocławiu, gdzie zobaczył na żywo, bagatela, trzy mecze ciągiem. Potem udał się do Łodzi gdzie dzień później odbywała się tam Ogólnopolska Konferencja Trenerek i Trenerów.

Nowy etap siedemnastek

W minionym tygodniu Kasprowicz rozesłał powołania na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia w Warszawie. Po udanych, mimo braku awansu do którego zabrakło niewiele, Mistrzostwach Europy kibiców może dziwić brak kilku nazwisk. Spowodowane jest to tym, że te uczestniczki Euro, które wciąż w tej kadrze mogą grać, już przygotowują się w klubach do nowego sezonu, poza tym trener Kasprowicz zna ich wartość i potencjał, więc powołanie jest zbędne. Wspomniałem wyżej o kilometrówkach i delegacjach. Jeśli ktoś śledzi pracę Marcina Kasprowicza to wie, że w sobotę (5. sierpnia) będzie w Łodzi na Konferencji, lecz w między czasie zobaczy sparing bydgoskiego Sportisu KKP z 1 KS Ślęzą Wrocław oraz SMS Łódź z Czarnymi Sosnowiec. 4-go sierpnia był na grach kontrolnych we Wrocławiu (Ślęza – Śląsk U16, Ślęza – Śląsk U18, Śląsk – Lech Poznań UAM seniorki). Między 2. a 4. sierpnia był w Siedlcach na Goalkeeper Pro, gdzie zostały powołane bramkarki młodego pokolenia. Ten facet rzadko kiedy odpoczywa. Powiedzieć że jest gościem w domu, to nic nie powiedzieć.

Ale do meritum. Kasprowicz powołał 24. zawodniczki w celu „przeglądu wojska”. Chce zobaczy nowe kandydatki. Czy znajdą się w niej dziewczyny, które w jego kadrze zagoszczą na dłużej? Nie wiem. Wiem, że kadra U 17 to praca, praca i jeszcze raz praca.

WARTO PRZECZYTAĆ
Rewolucja w UAM - ie

Wśród powołanych znalazły się, m. in., Julia Dziurdzia z Targowianki, Emilia Sabuda z FSA, Nina Abe z Checzu/ Checzy (poprawcie mnie, przyznaję się że nie wiem jak poprawnie odmienić), czy Anne Gniduła z Connecticut FC. Kasprowicz chce mieć pełen obraz potencjału, którym dysponuje. Alternatywę w przypadku urazu lub spadku formy. Po raz kolejny ten trener buduje nową kadrę. Do takich klubów jak Targowianka Targowisko, Milenium Skawina czy Connecticut FC chyba pierwszy raz przyszedł mail z PZPN o powołaniu dla ich zawodniczki. Poniżej pełna lista powołanych.

Oliwia Związek, Hanna Wieczerzak, Katarzyna Musiałowska, Kinga Klimczak, Krystyna Flis (Śląsk Wrocław), Lena Marczak (Ząbkovia Ząbki), Zofia Pągowska (UKS SMS Łódź), Julia Dziurdzia (Targowianka Targowisko), Kalina Paplicka, Aleksandra Kuśmierczyk (Pogoń Szczecin), Julia Ostrowska (Milenium Skawina), Anna Bucholc, Martyna Bartczak (Sportis KKP Bydgoszcz), Julia Woźniak (Medyk POLOMarket Konin), Julia Przybył (KKS Lech Poznań), Maja Zielińska (Diamenty Warszawa), Emilia Sobierajska (Pogoń Tczew), Emilia Sabuda (Football Success Academy Kraków), Anne Gniduła (Connecticut FC), Nina Abe (Checz Gdynia TTKF), Anna Skrzypczak, Oliwia Łapińska (AP Orlen Gdańsk), Małgorzata Rogus (1KS Ślęza Wrocław), Gabriela Jankiewicz (Diamenty Warszawa)


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Podobają Ci się nasze artykuły ? Postaw mi kawę na buycoffee.to
Będziemy wdzięczni i jeszcze bardziej zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie, rozpowszechnianie lub inne wykorzystanie bez zgody autora jest zabronione. Zasady przedruków określa regulamin.

Fan kobiecego sportu. Blisko dwie dekady w kobiecym szczypiorniaku. Ponad dekadę w kobiecej kopanej. Lojalny dla swoich. Wrzód wiadomo gdzie, gdy słabszym dzieje się krzywda.