Czym jest życie bez hazardu? Zapytajcie Sebastiana Mili. Odstawienie gry spowodowało, że chłopina zamierza kandydować z ramienia jedynej słusznej partii pod wezwaniem JarKacza. Ale bez śmieszków, heheszków. Mamy inauguracyjną kolejkę w Ekstra i pierwszej lidze. Pokuszę się o swoje subiektywne typy.

TypoVanko vol. 1

UJ Kraków – Pogoń Szczecin Mój typ:1*

Dobry mecz się zapowiada. Podopieczne Krzysztofa Kroka przeszły niemałą rewolucję w składzie. Z pozytywów zostały Karolina Klabis, Anna Zapała i zwłaszcza Weronika Wójcik. Dołączyła Magda Dragunowicz, która wielkim talentem jest i czas by to udowodniła. U rywalek wzmocnienie bramki. Anna Palińska świetną bramkarką ekstraligową jest i basta. Z Łęcznej przyszła również Marianna Litwiniec. Jest to mega wzmocnienie. Ciekawe jak szatnia zareaguje na brak najlepszego ducha tego zespołu, czyli Anaidy Shahbazyan. Mimo wszystko „Jagiellonki” nie będą gościnne. Atutem będzie także piękny ale i specyficzny obiekt Prądiczanki.

Śląsk Wrocław – Stomilanki Olsztyn Mój typ: 1

Twierdza Wrocław, swoi kibice, powracające do pełni sił Karolina Iwaśko i Klaudia Adamczyk. Martwi uraz Oliwii Krysman, ale Bliźniaczki w gazie. Po drugiej stronie ściągnięcie ciekawej bramkarki, Maleah Milner. Do tego dwie zawodniczki z mistrzowskiej Gieksy, Weronika Kamala oraz Aleksandra Drąg. Ale „Gang Jagieły” jest zbyt wytrawną drużyną, by pozwolić sobie na stratę punktów na inaugurację.

GKS Katowice – Czarni Antrans Mój typ: x2

Nad tym meczem możemy się rozpisywać. Derby województwa Śląskiego. Odwieczna walka Śląska z Zagłębiem. Po prostu creme de la creme tej kolejki. Czarni to król okienka transferowego. Gieksa wyrwała zza miedzy Dżesikę Jaszek i jeśli stanie się równie ważnym ogniwem jak wyrwane wcześniej Kamila Tkaczyk czy Nicole Zając to będzie ciekawie. Wiem że Marlena Hajduk, jak zawsze, zrobi wszystko (w obrębie fair play, nie znam bardziej w porządku zawodniczki) by jej Gieksa nie straciła bramki, ale obawiam się, że to nie wystarczy. Smaczku dodaje fakt, że zawody poprowadzi sędzia z regionu. Angelika Gębka, bo o niej mowa. Jedna z twardszych babek na boisku jakie widziałem w życiu.

Pogoń Dekpol Tczew – TME SMS Łódź Mój typ: 2

Reklama

To będą piękne piłkarskie szachy w wykonaniu młodego pokolenia (Mateusz Sroka) i tego ciut starszego (Marek Chojnacki). Za ekipą doświadczonego wiarusa przemawia fakt że w bramce ma zaprawioną w bojach Monikę Sowalską a na powrót zdecydowała się Patrycja Balcerzak (ile ta zawodniczka znaczy dla drużyn w których występuje, odsyłam do jej meczów). Z drugiej strony Tczewianki mają charakter, zupełnie jak ich koleżanki ze szczypiorniaka (Ukłony dla zawodniczek i fanów Sambora).

BTS Rekord – Medyk POLOmarket Konin Mój typ: 1

Rekordzistki nie zmarnują szansy. Dokonały ciekawych transferów, żeby wspomnieć tylko Roksanę Gulec. U rywalek po odejściu Natalii Pakulskiej teraz dosłownie wszystko spocznie na barkach Anny Gawrońskiej. Swoją drogą Anna to jest Ikona. Wiele razy nadużywamy tego słowa ale w polskiej lidze kobiet obecnie tylko ta zawodniczka powinna być tak nazywana.

AP Lotos Gdańsk – Górnik Łęczna Mój typ: X

Typuję remis, bo tak podpowiedziała mi to japońska wróżka śląskiego pochodzenia o imieniu Jotoczuła. Obydwie ekipy przeprowadziły ciekawe transfery. Obydwie ekipy straciły swoje filary.

Przejdźmy o szczebel niżej, czyli na zaplecze Ekstra

Bielawianka Bielawa – Hydrotruck Radom Mój typ: 1

Kieruję się sercem, nie rozumem. Madzia przepraszam.

Reklama

Marcus Gdynia – Sportis KKP Bydgoszcz Mój typ: 1x

Spadkowicz jedzie do zespołu który się utrzymał. W Bydgoszczy odejścia Karoliny Majdy i Aleksandry Stasiak. Marcus gra swoje pod batutą charyzmatycznego trenera. Dałem typ jaki dałem, ale tu może zdarzyć się wszystko.

Lech UAM Poznań – SWD Wodzisław Śląski Mój typ: „A Hugo Kołątaj wie”

Ciężko typować mecz, który wiadomo że się nie odbędzie. Ale na tym polega patologia naszej polskiej kobiecej piłki. Zespół w środę (17. sierpnia) pisze, że się rozpada i go nie ma, by dziś (19. sierpnia) zrobić zwrot o 180 stopni. PZPN milczy, bo to nie nowość. Dziewczyny z Poznania nie wiedzą czy mają mieć jednostkę treningowo – meczową czy jaką. Najlepsze że Polskie Kolegium Sędziów rzuciło na ten mecz sędzię międzynarodową. No ale co tam.

Ślęza Wrocław – Staszkówka Jelna Mój typ: 1

Tu będzie meczycho. Tu spotkają się trenerzy którzy swoje drużyny budowali od podstaw. Stawiam że więcej argumentów będzie mieć Arkadiusz Domszewicz i nimi pokona Wojciecha Mroza.

Skra Częstochowa – Resovia Rzeszów Mój typ: 1x

Bardzo silne zespoły w pierwszoligowej stawce. Zespół z Częstochowy wzmocniła Federica Dall`ara, która ostatnie pół roku spędziła w Czarnych Antrans. Na ławce rzeszowianek zasiądzie Łukasz Wojtala, jeden z talentów trenerskich młodego pokolenia.

Reklama

Polonia Środa WLKP – Ząbkovia Ząbki Moj typ: 2

Znów pokieruję się sercem. Ale nie wykluczam że i rozum by się ze mną zgodził. Za zawodniczkami z Mazowsza przemawia „team spirit”, mimo że odszedł od nich ojciec założyciel Marcin Wojda. Ale piłkarki z Wielkopolski też tanio skóry nie sprzedadzą.

  • Jeśli typowałeś jak ja opisałem, nie miej pretensji że nie weszło. To subiektywne typy. A przypomnę maksymę Bolo Łącznika z „Piłkarskiego Pokera” – „Buk nie zwraca…”

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Podobają Ci się nasze artykuły ? Postaw mi kawę na buycoffee.to
Będziemy wdzięczni i jeszcze bardziej zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie, rozpowszechnianie lub inne wykorzystanie bez zgody autora jest zabronione. Zasady przedruków określa regulamin.

Fan kobiecego sportu. Blisko dwie dekady w kobiecym szczypiorniaku. Ponad dekadę w kobiecej kopanej. Lojalny dla swoich. Wrzód wiadomo gdzie, gdy słabszym dzieje się krzywda.