Początkiem maja FIFA ogłosiła historyczny, bo pierwszy, ranking kadr futsalowych. W połowie maja selekcjoner Wojciech Weiss ogłosił kadrę na czerwcowe dwa turnieje. Końcem maja jego kadra poznała rywalki w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata. Losowania nie można nazwać za szczęśliwym, delikatnie mówiąc.

Intensywny czas kadry futsalowej

6.go maja FIFA ogłosiła ranking futsaowy. Nasze Orlice zostały sklasyfikowane na 17.stym miejscu. Jest to spory suckes zespołu, który ma dwa zgrupowania w roku, w tym jeden turniej towarzyski. Może te wyniki zwrócą uwagę w związku, że warto skupić się jeszcze bardziej na rozwoju tej drużyny. Poniżej cały ranking.

W połowie maja selekcjoner Wojciech Weiss wysłał powołania do zawodniczek na turniej w chorwackiej Poreci. Polki na zgrupowaniu będą od 8.go do 18.go czerwca. W kadrze jest wiele znanych nazwisk i jeden wielki powrót. Do bramki kadry wraca Adżelika Dąbek, której gra mocno przyczyniła się do brązowego medalu w Ekstralidze Futsalu Kobiet w tym sezonie. W między czasie, bo w dniach od 6.go do 16.go czerwca odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata. Turniej rozgrywany będzie w Chinach, dokładnie w Szanghaju. Jadą na niego młode zawodniczki, które będą obserwowane pod kątem radzenia sobie z presją w meczac na arenie międzynarodowej. Ma to być dla nich przetarcie, by kadra seniorek miała zaplecze. Poniżej pełna lista powołanych zawodniczek na turniej w Chorwacji.

WARTO PRZECZYTAĆ
Rewolucja w UAM - ie

Wioleta Myjak – Ampuls Słomniczanka Słomniki
Andżelika Dąbek – ROW Rybnik
Katarzyna Włodarczyk – Ampuls Słomniczanka Słomniki
Paula Fronczak – KU AZS UAM Poznań
Wiktoria Pietrzyk – BTS Rekord Bielsko-Biała
Katarzyna Moskała – BTS Rekord Bielsko-Biała
Julia Szostak – BTS Rekord Bielsko-Biała
Klaudia Kubaszek – Citta di Falconara (Włochy)
Agata Sobkowicz – ROW Rybnik
Natalia Janus – Ampuls Słomniczanka Słomniki
Agata Bała – KS Nowy Świt Górzno
Natalia Matuszewska – KS Nowy Świt Górzno
Julia Basta – Ampuls Słomniczanka Słomniki
Marlena Jaszyk – ROW Rybnik

Dzisiaj, dokładnie 30.go maja, w siedzibie UEFA odbyło się losowanie grup kwalifikacyjnych do mistrzostw świata. Nasza kadra mieć lekko nie będzie. Rywalkami będą Holenderki i reprezentacja Kasachstanu. Jeszcze nie wiadomo gdzie rozegrany zostanie turniej kwalifikacyjny. Poniżej wszystkie grupy eiminacyjne.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Podobają Ci się nasze artykuły ? Postaw mi kawę na buycoffee.to
Będziemy wdzięczni i jeszcze bardziej zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie, rozpowszechnianie lub inne wykorzystanie bez zgody autora jest zabronione. Zasady przedruków określa regulamin.

Fan kobiecego sportu. Blisko dwie dekady w kobiecym szczypiorniaku. Ponad dekadę w kobiecej kopanej. Lojalny dla swoich. Wrzód wiadomo gdzie, gdy słabszym dzieje się krzywda.