Dla córki, która wyśmienicie gra w piłkę, założył klub. Córka jest w Rekordzie Bielsko - Biała, a jego Zorza odpadła minimalnie z obecnym beniaminkiem Ekstraligii, Resovią Rzeszów. Mało mu emocji. Mocno uczestniczy w Babskim Graniu. Przeczytajcie co to jest i powiedzcie koleżankom że zostało niewiele czasu by zgłosić drużynę.

Przemysław Lichwa: To będzie piękny turniej

Zacznijmy od najwazniejszego. Czym jest babskie granie 35+?

Mistrzostwa Polski Kobiet 35 + przeznaczone są dla reprezentacji wojewódzkich i kobiet urodzonych przed lub w 1989. W tym roku odbędzie się 3 edycja. W poprzednich zwyciężał Dolny Śląsk.

Jakie trzeba spełnić wymogi by wystąpić w turnieju?

Zespół musi być zgłoszony przez wojewódzki związek. Zawodniczka urodzona przed lub w 1989 roku. W drużynie jest 12 zawodniczek. Gramy 5 zawodniczek w polu plus bramkarka.

Czyli nie ma Żadnych eliminacji?

Tak. Nie ma żadnych eliminacji. Od razu gramy turniej finałowy.

A czy amatorki, ale młodsze, nie grające w żadnym klubie mogą się zgłaszać?

Reklama

Turniej jest przeznaczony dla wszystkich kobiet urodzonych przed i w 1989 roku. Bez znaczenia czy mają doświadczenie ligowe, reprezentacyjne czy nie. Jest to promocja kobiecej piłki. Pokazanie, że i po ukończeniu pewnego wieku nadal można grać i bawić się piłką. Przy okazji spotykać się z koleżankami z boiska, z którymi nieraz nie widziały się kilka lat.

Do kiedy drużyny mogą się zgłaszać?

Zgłoszenia są przyjmowane do 30.go czerwca 2024 roku.

Gdzie w tym roku odbędzie się granie? Na jakich obiektach?

W tym roku o Mistrza Panie po walczą w Nowej Rudzie na obiektach Centrum Turystyczno Sportowego. Mecze rozgrywane będą na nawierzchni sztucznej.

Czy jest to niedyskretne pytanie jakie nagrody zostały przewidziane?

Dla wszystkich przewidziane są puchar oraz medale dla pierwszej trójki. Wyróżnienia Indywidualne, najlepsza bramkarka, zawodniczka, królowa strzelczyń. Pracujemy nad tym, by pozyskać sponsora, który pomoże w ufundowaniu dodatkowych nagród.

Jest pan przy tym projekcie od początku. Jaki jest poziom babskiego grania?

Reklama

W pierwszej edycji wystąpiło 7 województw, w drugiej 10. Grają zarówno byłe jak i aktualne zawodniczki z historią reprezentacyjną chociażby Maria Makowska zawodniczka z największą ilością męczy w reprezentacji 111, z Turbiną Poczdam zdobywał Puchar Europy, Patrycja Pożerska, Agnieszka Winczo, Daria Kasperska, Alicja Pawlak, Agata Tarczyńska, Daria Marszałkowska z domu Antończyk,Anna Gawrońska. Przeciwko nim występują również całkowite amatorki, które postanowiły reprezentować swoje województwo. Najlepsze z pań spokojnie jeszcze poradziły by sobie w ekstralidze.

Czy myśli pan że dziewczyny znajdą czas dla kibiców? W końcu zjedzie się kawał pięknej historii kobiecej piłki do Nowej Rudy.

Oczywiście, że tak. Chętnie zrobią sobie wspólne zdjęcia i po opowiadają jak to było a początku piłki nożnej kobiet w Polsce.

Czy przewidziane są jakieś inne atrakcje? Jakby przyszły rodziny z małymi dziećmi których kopanie może nie interesować?

Zaproponuję ten pomysł do rozpatrzenia. Wydaje się to interesujące.

A co z mediami? Czy portale kobiecej piłki mają pisać o akredytację czy będzie wstęp wolny?

Przewidziana jest transmisja z rozgrywek. Oczywiście dla mediów wstęp wolny.

Czy miasto Nowa Ruda jest uczestniczy w tej imprezie?

Reklama

Tak. Współdziałamy z Burmistrzem Nowej Rudy Tomaszem Kilińskim przy organizacji całego turnieju. Jesteśmy zbudowani pomocą miasta przy tym wydarzeniu.

Słyszałem że i PZPN aktywnie uczestniczy w tej imprezie?

Tak to PZPN jest głównym pomysłodawcą i organizatorem, który zapewnia finansowanie i promocję mistrzostw. Zabezpieczają też turniej od strony banerów etc.

Na koniec chciałbym Pana poprosić by zachęcił Pan zespoły do uczestnictwa. Dlaczego frekwencja powinna być więcej niż wspaniała?

Marzeniem moim jest udział wszystkich województw. Zadowolony byłbym z udziału 11 drużyn. Na tą chwilę mamy zgłoszone 2 województwa, które do tej pory nie startował i z tego się cieszę. Jedyny koszt które ponoszą wojewódzkie związki to koszt transportu i ubezpieczenia resztę pokrywają organizatorzy PZPN, DZPN. Zdaję sobie sprawę, że Nowa Ruda dla województw wschodnich: podkarpackiego, lubelskiego czy podlaskiego leży dalego ale krajobraz i warunki które oferuje Centrum Turystyczno Sportowe z możliwością skorzystania z basenu w celu regeneracji po meczach i spotkaniach po latach koleżanek z boiska zachęcą zawodniczki do udziału w Mistrzostwach. Ze swej strony oferujemy świetną atmosferę na boisku i poza nim przy wieczornych spotkaniach. O nasze zdrowie mam nadzieję, że nie będzie musiała zadbać obsługa medyczna.

Foto: Wiktoria Łabędzka

Reklama

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Podobają Ci się nasze artykuły ? Postaw mi kawę na buycoffee.to
Będziemy wdzięczni i jeszcze bardziej zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie, rozpowszechnianie lub inne wykorzystanie bez zgody autora jest zabronione. Zasady przedruków określa regulamin.

Fan kobiecego sportu. Blisko dwie dekady w kobiecym szczypiorniaku. Ponad dekadę w kobiecej kopanej. Lojalny dla swoich. Wrzód wiadomo gdzie, gdy słabszym dzieje się krzywda.